Blog view header

7 dobrých dôvodov, prečo si požičať karavan

ks Môj košík
Calendar
sk

7 dobrých dôvodov, prečo si požičať karavan

Dovolenka s karavanom je úplne iný rozmer, ako vyraziť k moru či na lyže s cestovnou kanceláriou. Je to niečo, čo ak skúsite, úplne sa do tohto štýlu života zamilujete. Vyskúšajte dovolenku s karavanom a ak sa pýtate prečo, my vám dávame sedem odpovedí.

 

Sloboda

Je to najväčšia výhoda karavanu. Je to akoby ste mali auto v porovnaní s mestskou hromadnou dopravou. Nie ste viazaní na ubytovanie, odlety, príjazd, na to kedy vás v hoteli ubytujú. Nepáči sa vám niekde? Naštartujete a idete ďalej. Na dovolenke s karavanom spoznáte viac miest a zažijete skutočnú dovolenku, na ktorej sú možnosti neobmedzené.

 

Spolupatričnosť

Výhodou je, že všetko robíte spolu. Karavan je praktický v tom, že nasadnete ako rodina alebo priatelia a všetko si zariaďujete sami. Rozhodnete sa navštíviť miestnu reštauráciu, alebo si radšej obed pripravíte z miestnych surovín? Karavan je plne vybavený ako domácnosť, takže rovnako si môžete pripraviť jedlá aj pohodu vo vlastnej réžii. Večer pri ohníku s gitarou nie je žiadny problém. Rovnako ako pozorovanie nočnej oblohy.

 

Nové zážitky

S karavanom zažijete veci, ktoré v hoteli nikdy nemôžete. Už len fakt, že možno kdesi na odpočívadle vypnete svetlá a ostanete v skutočnej prírode bez umelého osvetlenia je zážitok. S karavanom môžete bývať na miestach, ktoré nemajú ubytovanie. Môžete ostať v kempe,  spoznávať nových priateľov a užívať si pohostinnosť kempu. Je to úplne iný zážitok, ako sa dopraviť z domu na miesto dovolenky. S karavanom sa začína dovolenka prvým prejdeným kilometrom.

 

Rodinné zážitky

Nemáte síce animačný program, ale ste všetci spolu. Staráte sa o oheň, môžete spať pod šírim nebom, užiť si hviezdy. Poznávať súhvezdia, nové končiny a pritom ste vždy spolu. Dovolenka s karavanom vie dokonale posilniť rodinné vzťahy. Ste pokope, tešíte sa a vo všetkom ťaháte za jeden povraz. Je to úžasný zážitok pre deti aj rodičov.

 

Sebestačnosť

V karavane nepotrebujete byť na nikom a ničom závislí. Ste na rodinnej dovolenke. Nakúpite si, čo chcete, navaríte, vyrazíte kam chcete a robíte čo chcete. Ak chcete ostať pár dni v kempe, môžete. Rovnako aj poznávať svet ako s autom. Prípadne zakotviť na opustenom mieste a užívať si samotu. S karavanom máte svoje bývanie všade tam, kde ho chcete.

 

Noví priatelia

Pri karavanoch nesmieme zabudnúť na jeden významný benefit, ktorý karavaning prináša. Poznajú ho však všetci karavanisti od momentu, kedy vyrazia a zastavia na prvom odpočívadle alebo v kempe. Karavanisti sú podobne ako milovníci motoriek jedna veľká rodina. Karavanisti zastavia, porozprávajú sa, sú priateľskí. Získate mnoho nových priateľov, to si môžete byť istí.

 

Overíte si, či je karavaning skutočne pre vás

Požičať si karavan, je neskutočný zážitok. Niekoho to chytí tak, že si karavan požičia každý rok. Niekto sa dokonca rozhodne investovať do karavanu vlastného. A niekto si len povie, že to je príjemné oživenie, ale možno dá prednosť inej forme dovolenky. Požičať si karavan teda znamená, že sa s týmto druhom dovolenky zoznámite. Potom sa môžete rozhodnúť napríklad aj pre kúpu karavanu vlastného. Vždy je však lepšie začať požičaním.

Related Posts

Prvá jazda s karavanom, načo si dať pozor?

Prvá jazda s karavanom, načo si dať pozor?

Publikované February 28, 2020 

Možno ste skúsený vodič s desiatkami tisícok najazdených kilometrov bez nehody. No ak ste doteraz šo...

Prečítajte si viac Arrow long
7 ,,must have,, vecí, pre úspešný výlet s karavanom

7 ,,must have,, vecí, pre úspešný výlet s karavanom

Publikované February 28, 2020 

Na to, aby ste si užili skvelý výlet s karavanom, potrebujete viac ako len kvalitný karavan. Preto s...

Prečítajte si viac Arrow long